سرچ کنسول گوگل یکی از ابزار های رایگان گوگل است. البته لازم به ذکر است که سرچ کنسول گوگل مدتی است که تغییر نام داده و نام قبلی آن که وب مستر های کهنه کار با اون کار کرده اند، گوگل وب مستر تو است.

ادامه این پست مقدمه ای برای استفاده از سرچ کنسول است که به شما پیشنهاد می کنم اگر سئو سایت برای شما مهم است این سری مقاله هارو دنبال کنید.

ابزار مفیدی که  می توانید وضعیت وب سایت خود را در موتور های جستجو بررسی کنید. به قول بازاری ها: ابزار دقیق سئو سرچ کنسول گوگل است.

اطلاعات آماری بدست آمده کمک زیادی به بهبود وضعیت سئوی سایت شما خواهد کرد.

برای مثال می‌توان به کلمات کلیدی که سایت شما در آن‌ها رتبه گرفته است، موقعیت سایت شما در این کلمات کلیدی، تعداد کلیک‌هایی که در هر کوئری روی سایت شما می‌شود و اینکه سایت‌های دیگر با چه کلماتی به محتوای شما لینک داده‌اند اشاره کرد.

این جواب یکی از سوالات متداولی است که از تیم سئوی اونترنت پرسیده میشه: چطور موقعیت خودمان در موتور های جست و جو رو پیدا کنیم ؟

همچنین سرچ کنسول گوگل مشکلاتی مانند خطاهای کراول و مواردی که باید به صورت دستی تنظیم شود، را به شما اطلاع می‌دهد. حتی با استفاده از سرچ کنسول می‌توانید بفهمید که سایت شما سازگار با موبایل (Mobile-friendly) هست یا خیر.

به خاطر همین دلایل استفاده از سرچ کنسول گوگل برای سئو و وب مستران حرفه ای  کاملا ضروری است.

چه طور از سرچ کنسول استفاده کنیم؟

برای اینکه بتوانید از قابلیت‌های پیشرفته گوگل سرچ کنسول که در بخش بعدی ارائه می‌شود استفاده کنید، باید اول با موارد ابتدایی آن آشنا شوید.

ما در این مقاله ده قابلیت ابتدایی گوگل سرچ کنسول را که به کراولر و ایندکس شدن سایت تان کمک می‌کند و باعث می‌شود راحت‌تر عملکرد سایت  را در سرچ ارگانیک ارزیابی کنید به شما معرفی می‌کنیم.

1- پیدا کردن کلمات کلیدی که سایت شما در آن‌ها رنک دارد

گزارش عملکرد سرچ کنسول گوگل داده‌های ابتدایی خیلی زیادی را شامل می‌شود و می‌توانید از آن‌ها برای سئو استفاده کنید. یکی از این اطلاعات کلمات کلیدی مختلفی است که سایت و یا صفحات شما در آن‌ها رنک دارد و با عنوان Queries شناخته می‌شود.

برای مشاهده کلمات کلیدی خودتان در گوگل سرچ کنسول، روی تب Performance کلیک کنید و صفحه را تا پائین اسکرول کنید.

سرچ کنسول,آموزش گوگل سرچ کنسول ،گوگل وب مستر تو، سئو سایت، بازاریابی دیجیتال، آژانس سئو، خدمات سئو، اونترنت، آژانس بازاریابی دیجیتال، چگونه سئو کنم.

تب Queries به صورت پیشفرض انتخاب شده است. شما می‌توانید این تب را اسکرول کنید و صفحات مختلف را انتخاب کنید تا تمام کلمات کلیدی که وبسایت شما در آن‌ها رنک دارد را مشاهده کنید.

سرچ کنسول,آموزش گوگل سرچ کنسول ،گوگل وب مستر تو، سئو سایت، بازاریابی دیجیتال، آژانس سئو، خدمات سئو، اونترنت، آژانس بازاریابی دیجیتال، چگونه سئو کنم.

اگر می‌خواهید ببینید که هرکدام از صفحات سایتتان با چه کلمه‌ای رنک گرفته است، به چند قدم دیگر نیاز دارید. در ابتدا روی تب Pages کلیک کنید و سپس هر کدام از صفحاتی که می‌خواهید بررسی کنید را انتخاب کنید.

اکنون دوباره روی تب Queries کلیک کنید. در اینجا می‌توانید تمام کلماتی که صفحه‌ی انتخابی شما در آن رنک گرفته است را مشاهده نمائید

اگر می‌خواهید کلمات کلیدی یک صفحه دیگر را ببینید، به تب Pages برگردید و صفحه انتخابی فعلی را حذف کنید، دوباره صفحه جدیدی که می‌خواهید ببینید را انتخاب کنید و دوباره روی Queries کلیک نمائید.

منبع: سرچ کنسول گوگل ابزاری برای بهبود عملکرد سئوی سایت (دانشنامه اونترنت)

وبلاگ تجهیزات شبکه سرچ ,کنسول ,گوگل ,سایت ,استفاده ,کلمات ,سرچ کنسول ,کنسول گوگل ,شما در ,سایت شما ,کلمات کلیدیمنبع

چطور پسورد مودم وای فای را تغییر دهیم؟

جریمه خودکار وسایل نقلیه پر سر و صدا با استفاده از رادار نویز!

تولید محتوا چیست؟

راهنمای استفاده از سرچ کنسول گوگل

بهترین بازی های رایگان اندروید 2019

تولید قطعات ماشین با پرینتر سه بعدی

انواع مادربرد کامپیوتر

مشخصات

آخرین جستجو ها

تدریس خصوصی آیلتس شوت زباله شهر ثبت الان بخر تحویل بگیر افتتاح حساب بانکی دانلود اپلیکیشن من دانلودستان دانلود جدیدترین ریمیکس های ایران و جهان | ریمیکس دانلود | دانلود اهنگ های ریمیکیس فروشگاه کاغذ با تمامی برند ها دانلود برتر